"Ми зараз звертаємо увагу на об'єкти інфраструктури. З сьогоднішнього дня ми перевіряємо об'єкти, у тому числі енергетичної інфраструктури. Понад 100 об'єктів енергетичної інфраструктури братимемо під охорону. Частину вже взято під охорону", – сказав заступник глави Нацполіції Олександр Фацевич на брифінгу 23 лютого у Києві.Він пояснив, що це пов'язано з тим, що із середи-четверга Україна буде експериментально відключена від електропостачання Білорусі та РФ.
"Нацполіція буде готова (реагувати) у разі якихось диверсійних чи інших атак на ці об'єкти, тому що Україна буде ізольована від енергозабезпечення інших держав", – додав він.За словами Фацевича, охорону цих об'єктів забезпечуватимуть понад 600 поліцейських.
"Поки це буде тимчасово, на період відключення, далі вже прийматимемо рішення і братимемо під постійну охорону такі об'єкти відповідними підрозділами поліції охорони", – додав заступник голови Нацполіції.Важлива деталь:
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.