Оператори системи розподілу е/е Полтавської та Івано-Франківської областей повідомили про відсутність лімітів споживання ресурсу на вівторок, 24 січня, пояснивши це проведенням режимних вимірювань електронавантаження для визначення реального обсягу такого споживання, передає Енергореформа.
"24 січня 2023 року в Полтавській області будуть проводитись режимні виміри електронавантажень. Звертаємо вашу увагу, що у день проведення замірів, ліміти та обмеження (відключення) електроенергії проводитися не будуть", – написало "Полтаваобленерго" у своєму Facebook.
"Прикарпаттяобленерго" зі свого боку пояснило, що у вівторок в Івано-Франківській області будуть вимірювати величину електричного навантаження, щоб знати, скільки електрики за добу споживає область за нормальних умов.
"Через це з 00:00 до 23:59 не будуть застосовані жодні ліміти. Звісно, в тому випадку, якщо не буде нових атак на енергосистему країни", – зазначив мережевий оператор у Facebook.
Він уточнив, що заміри погодинного активного навантаження на електромережі будуть проводитися за розпорядженням Міністерства енергетики, щоб отримати точну інформацію про обсяги реального споживання області.
"Від виміряних завтра величин будуть залежати майбутні ліміти, і ці дані будуть вихідними при формуванні графіків обмежень", – пояснило обленерго.
Там попросили споживачів планувати свій день з урахуванням того, що обмежень електроенергії не буде, – щоб можна було зрозуміти, скільки мегават області потрібно для нормальної, повноцінної роботи,
Крім цього, "Прикарпаттяобленерго" зазначило, що виміри електричного навантаження проведуть у всіх регіонах країни, для того, щоб мати реальну картину прогнозованого споживання в кожній області.
Згідно з його інформацією, до 10 лютого обленерго відзвітують перед НЕК "Укренерго" та Міненерго, а інформація про погодинне активне електричне навантаження стане основою для перегляду лімітів для кожної області.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.