Повітряні атаки російських військових уночі 19 липня призвели до пошкоджень та відключень ліній електропередачі в Миколаївській та Одеській областях, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики
Як зазначається в його повідомленні у Телеграм-каналі, внаслідок цього в Одеській області знеструмлено майже 3 тис. споживачів, у Миколаївській області – частково знеструмлений 1 населений пункт.
"Ремонтні бригади чекають на допуск, щоб почати огляд ліній та відновлювальні роботи", – вказали в Міністерстві.
Через обстріли також знеструмлювалися 33 населених пункти у Донецькій області, залишається без світла частина абонентів у Запорізькій, Сумській, Херсонській, Харківській, Чернігівській областях.
Крім того, відключення відбулися внаслідок грозового шторму і викликаних ним технологічних порушень – знеструмлювалися в Дніпропетровській області 75 населених пунктів, у Запорізькій – 37, в Сумській – 14, в Полтавській – 12, в Чернігівській – 6, у Київській області – 4 населених пункти.
У цілому в енергосистемі виробленого українськими електростанцями ресурсу повністю достатньо для покриття споживання, дефіциту немає, запевнили в Міненерго.
Фото: Одеса, 19 липня 2023 р, речник ОК "Південь" Владислав Назаров.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.