"Візит на Запорізьку АЕС Міжнародного агентства з атомної енергії пропонується відкласти до того часу, коли ця територія буде звільнена від російських загарбників… Місія є абсолютно небезпечною за цих умов", – попередив український ядерний регулятор.Як пояснили в ДІЯРУ, зараз на майданчику станції перебувають російські військові, зброя, боєприпаси, військова техніка. Поряд з об'єктом ведуться бойові дії, є свідчення прольотів російських ракет безпосередньо над майданчиком АЕС.
"Ситуація у місті вкрай небезпечна, є випадки збройних нападів російських військових на персонал АЕС та представників пожежного підрозділу міста", – описали обстановку в інспекції.У ДІЯРУ висловили сподівання, що звільнення Запорізької області від російських окупантів відбудеться найближчим часом, після чого інспекція зможе повернутись до питання планування інспекції МАГАТЕ на цьому об'єкті.
"Але, водночас, не можна виключати той факт, що можливість використання ядерного матеріалу представниками Росії не за призначенням може стати загрозою усьому світовому співтовариству", – наголошують в інспекції.Як повідомляла Енергореформа, гендиректор МАНАТЕ Рафаель Маріано Гроссі неодноразово заявляв про наміри відвідати ЗАЕС в умовах її окупації, для чого веде переговори з українською і російською сторонами. На неприйнятності його візиту на ЗАЕС під час окупації наголошував глава НАЕК "Енергоатом" Петро Котін, закликаючи МАГАТЕ до рішучих дій зі звільнення станції від російських загарбників.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.