Нічна ракетна атака РФ призвела до пошкодження повітряної лінії в Хмельницькій області, унаслідок чого без світла залишалися 10,4 тис. абонентів, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Згідно з його оновленням в Телеграм, станом на ранок 30 травня енергетикам вдалося заживити переважшу більшість споживачів, але без світла ще 528 абонентів.
Міненерго зазначає, що російські обстріли також пошкодили та призвели до аварійного відключення обладнання на одній з підстанцій у Миколаївській області.
У Запорізькій області біля високовольтної повітряної лінії на землі виявлено розвідувальний дрон, який прибрали ДСНС та поліця.
Через обстріли є також відключення від газопостачання: у Харківській області – 100 абонентів, у Донецькій – 131 абонент.
Разом з тим у Донецькій області з технічних причин на одній із шахт зупинялось вентиляційне обладнання. У шахті перебували 32 працівники, які залишилися до кінця зміни для забезпечення функціонування об’єкта.
Джерело: https://t.me/energyofukraine/2311
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.