Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), пропонує переглядати застосування зеленого тарифу у разі проведення реконструкції, модернізації, капітального ремонту об’єкту електроенергетики зі збільшенням встановленної потужності, йдется у повідомленні Нацкомісії на офіційному сайті установи.
У разі проведення реконструкції, модернізації, капітального ремонту об’єкту електроенергетики, Регулятор пропонує переглядати рівень зеленого тарифу із застосуванням коефіцієнту, передбаченого законом на дату введення об‘єкту в експлуатацію (у тому числі черги будівництва електростанції) після проведення реконструкції, але не більшого від того, який застосовувався до об’єкту від початку.
У разі, якщо заходи зі збільшення встановленої потужності об'єктом генерації, якому був встановлений зелений тариф, були проведені без видачі дозволу на виконання будівельних робіт, датою введення в експлуатацію пропонується вважати дату звернення до Регулятора з приводу збільшення встановленої потужності генеруючого обладання такого об’єкту генераціїї.
Ця пропозиція Регулятора увійшла серед інших до переліку питань, які будуть обговорені 29 серпня на засіданні робочої групи.
Як повідомляла “Енергореформа”, Національна комісія проведе обговорення ключових положень нової системи підтримки відновлюваної енергетики.Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.