РФ уночі атакувала нафтобазу SOCAR на Одещині, поранені четверо працівників – ЕП

08.08.2025 19:09
нафтогаз

Вночі 8 серпня 2025 року російські агресори здійснили удар 5 безпілотниками "Shahed" по нафтобазі азербайджанської нафтової компанії SOCAR в Одеській області, через що виникла пожежа, також пошкоджено трубопровід дизельного пального, передає Енергореформа.

Про це повідомила ЕП з посиланням на українські правоохоронні органи.

Згідно з їхньою інформацією, пожежу вдалося швидко локалізувати, але внаслідок удару РФ четверо співробітників отримали серйозні травми, їм надано невідкладну медичну допомогу. Зазначається, що розмір збитків наразі встановлюється та проводяться термінові відновлювальні роботи.

"Офіційні дані розслідування ще не оприлюднені, однак локалізація попадань п'яти керованих дронів явно вказує на те, що нафтобаза була основною метою атаки", – зазначають правоохоронці. 

За їхніми словами, у зв'язку з останніми подіями та активними згадками про азербайджанські активи як "законні цілі" в проросійських інформаційних ресурсах, існує значний ризик подальших атак на об'єкти SOCAR в Україні.

Як повідомляло агентство "Інтерфакс-Україна", у ніч на 6 серпня 2025 року РФ здійснила цілеспрямовану атаку на компресорну станцію "Оператора ГТС України" (ОГТСУ) в Одеській області поблизу українсько-румунського кордону, яка забезпечує диверсифікований маршрут поставки природного газу в Україну.

"Дана компресорна станція була задіяна в рамках маршруту, який поєднує грецькі LNG-термінали з українськими газосховищами через Трансбалканський газопровід, та по якому вже поставлявся LNG зі США та тестові обсяги азербайджанського газу", – повідомило Міністерство енергетики України.

Також уночі на 6 серпня обладнання, яке забезпечує вказані поставки, було атаковано десятками ударних безпілотників.

Як прокоментували в Міненерго, РФ нанесла удар суто по цивільній інфраструктурі, цілеспрямовано проти енергетики та водночас проти відносин з Азербайджаном, США та партнерами в Європі.

Джерело: https://epravda.com.ua/oborona/ataka-droniv-na-naftobazu-socar-v-ukrajini-chotiri-poranenih-810244/?fbclid=IwY2xjawMC_VlleHRuA2FlbQIxMABicmlkETE4cXVPd0FrTldFb0lvNGE3AR49u8rymMe6C6cGTOpoYY5-M6erw0qhzXcsCNWdSElqz42fl_6w3kMrsxnU8w_aem_Em1lDoYhX9hLOYDJDaYxDQ

Фото з архіва.


Читайте також

"Енергоатом" та ŠKODA JS на URC 2026 домовилися розширити співпрацю в спорудженні та модернізації енергоблоків

Очільник НАЕК "Енергоатом" Павло Ковтонюк та голова правління ŠKODA JS Карел Беднарж на URC 2026 у Гданську підписали меморандум про співробітництво в розвитку стратегічного партнерства у сфері атомної енергетики, передає Енергореформа.

"Укрнафта" отримає EUR44,6 млн гранту ЄБРР для будівництва генпотужностей – Корецький

ПАТ "Укрнафта", що входить до Групи "Нафтогаз", на URC 2026 у Гданську підписала грантову угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) на EUR44,6 млн для будівництва 62 МВт розподіленої генерації, передає Енергореформа.

"Енергоатом" прозвітував про 22 млрд грн допомоги Силам оборони України

З початку війни НАЕК "Енергоатом" спрямував понад 22 млрд грн на потреби Сил оборони України, з яких майже 16 млрд грн – на забезпечення підрозділів Національної гвардії України, що охороняють АЕС, передає Енергореформа.

Авторизация



Создать аккаунт


Авторизация

Возникла ошибка авторизации!
Извините, возникла ошибка авторизации. Пожалуйста, попробуйте еще раз (в окне социальной сети вам необходимо подтвердить авторизацию), или попробуйте авторизоваться через другую социальную сеть.

Пожалуйста проверьте свою почту
и перейдите по ссылке,
чтобы завершить свою регистрацию
на сайте.

Комментарий отправлен на модерацию