Російські агресори в ніч на 11 лютого здійснили атаку на газову інфраструктуру й продовжують атакувати енергетику, передає Енергореформа.
Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.
"Відбувається чергова атака на енергосистему України. Вночі ворог здійснив атаку на газову інфраструктуру. Станом на ранок енергетика продовжує залишатись під прицілом", – написав він у Facebook зранку.
Міністр додав, що з метою мінімізації можливих наслідків для енергетичної системи оператор системи передачі НЕК "Укренерго" терміново застосовує заходи екстренних обмежень електроенергії.
Він уточнив, що щойно буде дозволяти безпекова ситуація, уточнюватимуться наслідки.
"Укренерго" повідомила, що аварійні відключення застосовуються у зв’язку з масованою ракетною атакою.
"Заходи обмеження будуть скасовані після закінчення повітряної тривоги й стабілізації ситуації в енергосистемі", – вказала вона.
За даними ДТЕК, аварійні відключення введені, зокрема, в Дніпропетровській та Донецькій областях.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.