У розпорядженні СБУ є документальне підтвердження, що під час окупації на території зони відчуження постійно перебувала велика кількість важкої військової техніки, озброєння та понад 1000 військових із РФ. Безпосередньо на території радіаційно небезпечних об'єктів та сховища СВЯП-2 знаходилися 300 та 30 військових відповідно.На території сховища, де проводяться роботи з відпрацьованими матеріалами реакторів із плутонієм-239, окупанти обладнали 5 вогневих точок. Територія зони відчуження була замінована: виявлено понад 100 випадків мінування та 3 підриви.
"Територія зони відчуження досі не розмінована. Це порушує цілісність системи радіаційної безпеки об'єкта, яку Україна десятиліттями вибудовувала разом з міжнародними партнерами. Досі залишається надвисокою вірогідність неконтрольованих вибухів та викликаних ними пожеж", – зазначили у відомстві.СБУ вже повідомила про підозру екс-заступнику командувача Сибірського округу Росгвардії Олегу Якушеву, який наказав штурмувати ДСП "ЧАЕС", а також замкомандира зведеного загону особливого призначення Росгвардії по Брянській області Андрію Фроленкову, який безпосередньо керував діями підлеглих у процесі нападу.
"Йде слідство для встановлення та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до ядерного тероризму", – наголосили в СБУ.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.