Мережа системних операторів континентальної Європи ENTSO-E має намір найближчими днями збільшити потужність для імпорту е/е в Україну на 14% – до 1200 МВт, передає Енергореформа.
Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.
"Поки перше рішення буде збільшити до 1200 МВт, найближчими днями. Але ми працюємо над тим, щоб до зими збільшити цю потужність до 2ГВт (як ініціює Міненерго – ЕР). У тому числі й завдяки новій лінії ХАЕС-Жешув", – сказав Галущенко в коментарях журналістам під час відвідання однієї з українських АЕС.
Він пояснив, що у цьому питанні "у європейців поступовий підхід".
"У комунікаціях вони зазначають, що з пересторогою ставляться до збільшення потужностей для експортно-імпортних операцій одразу на великі обсяги, бо не розуміють вплив на енергосистеми деяких країн. Вони додають потужність, бачать, що нічого критичного для Європи не відбувається, і ще додають", – описав ситуацію міністр.
Як повідомляла Енергореформа, у зв'язку з підривом російськими окупантами 6 червня Каховської ГЕС та зниженням рівня води в Каховському водосховищі, що призвело до зниження виробництва решти ГЕС, Міністерство енергетики ініціювало перед ЄС збільшення пропускної спроможності для нарощування імпорту електроенергії в Україну до 2 ГВт.Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.