Російські окупанти збираються утилізувати нерозірвані під час захоплення ними Запорізької атомної станції міни поблизу енергоблока №1, передає Енергореформа.
Про це повідомляє НАЕК "Енергоатом".
"У найближчу годину окупанти, що захопили Запорізьку АЕС, планують розпочати "утилізацію" боєприпасів прямо на майданчику станції біля руїн учбово-тренувального центру ЗАЕС. Божевільні рашисти збираються підривати боєприпаси прямо напроти енергоблока №1 атомної станції!!!", – обурюється "Енергоатом" в телеграм-каналі 14 березня.
Раніше міністр енергетики Герман Галущенко заявляв, що в ході обстрілу ЗАЕС 4 березня, внаслідок чого спалахнула пожежа в навчально-тренувальному центрі, залишилося багато нерозірваних мін, що несе в собі величезну загрозу ядерній безпеці.
"Сьогодні там є ще дуже багато мін, що не розірвалися. Уявіть собі, що таке міни біля атомного блоку. Тут навіть слова важко підібрати, щоб описати, що роблять окупанти", – зазначив міністр.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.