Гендиректор ДТЕК Максим Тімченко на Всесвітньому економічному форумі у Швейцарії ставить за мету об’єднати світову спільноту для підтримки енергосистеми України, наголошуючи на безпрецедентній небезпеці для неї, викликаної ударами РФ, передає Енергореформа.
"У Давосі я закликатиму світових лідерів допомогти Україні протистояти цим боягузливим нападкам (РФ – ЕР) та викладати інвестиційні аргументи для створення енергетичної системи, яка забезпечить нам енергетичну безпеку", – написав Тімченко в мережі Х 19 січня.
Він зазначив, що масовані російські атаки протягом найхолоднішої зими за десятиліття довели енергосистему України "до межі зриву".
Тімченко додав, що ДТЕК вже розпочав будівництво нової енергосистеми, спираючись на досвід 12 років війни.
Як повідомляла Енергореформа, енергохолдинг ДТЕК ініціює створення Коаліції охочих швидко відновити енергосистему України, одним з головних проєктів якої є будівництво Полтавської ВЕС. Про це наприкінці грудня повідомив СЕО ДТЕК Максим Тімченко.
"Наша позиція полягає в тому, щоб відновлення України почалося з нових продуктів, які ми та інші інвестори реалізуємо з 2022 року. Тому сьогодні ми створюємо так звану Коаліцію охочих швидко відновити енергосистему України, щоб побудувати ще більший вітровий парк в Україні, який ми розробляли три роки (Полтавська ВЕС 650 МВт – ЕР), і тепер він готовий до роботи", – сказав Тімченко в відеоінтерв’ю Bloomberg, яке він розмістив у своєму Linkedin.
Крім того, за словами Тімченка, на розгляд Коаліції пропонуються, зокрема, проєкти акумуляторних накопичувачів енергії, а також для американських партнерів – буріння надглибоких свердловин, щоб розкрити величезний потенціал видобутку газу в Україні.
Джерело: https://x.com/TimchenkoMaxim/status/2012855502212829214
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.