Щодня приблизно 400 тис. споживачів залишаються без електропостачання через удари РФ по об’єктах енергетики, передає Енергореформа.
Про це повідомив в.о. міністра енергетики Артем Некрасов.
"Через постійні обстріли РФ у середньому щодня без електропостачання залишаються приблизно 400 тис. споживачів, в основному це прикордонні та прифронтові регіони. Ця цифра змінюється щодня і залежить від інтенсивності ударів РФ", – сказав Некрасов під час брифінгу в Міненерго 17 грудня, який транслювався онлайн.
За його словами, атаки, спрямовані одночасно на генерацію та мережі передачі й розподілу електроенергії, значно ускладнюють та подовжують процес відновлення.
"Проте, завдяки нашим героям-енергетикам, роботи з відновлення постачання електроенергії тривають безперервно, енергетики працюють практично цілодобово, і саме завдяки їхній праці ситуація в енергосистему залишається контрольованою", – зазначив Некрасов.
Він також пояснив, що причина відмінності у графіках знеструмлення різних регіонів є є наслідком російських атак.
"Енергосистема не проєктувалася з урахуванням такого сценарію, і можливості передачі е/е від електростанцій до споживачів за багато сотень км наразі обмежені", – сказав очільник Міненерго.
Він закликав до ощадливого споживання та перенесення енергоємних процесів на нічний час після 23:00.
Некрасов додав, що економія допоможе скоротити графіки обмежень е/е.
Як повідомляла Енергореформа, з моменту атаки РФ на енергетику 13 грудня, внаслідок якої без світла залишилося понад 600 тис. споживачів Одеси та області або більше половини регіону, на ранок 17 грудня відновлення електропостачання чекають ще приблизно 32 тис. споживачів.
Джерело: https://t.me/energyofukraine/5635
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.