У Києві продовжує залишатися напруженою ситуація в енергосистемі, тривають екстрені відключення, проте енергетики розробили низку технічних рішень, які дозволять перейти до жорстких, але прогнозованих графіків, передає Енергореформа.
Про це повідомив перший віцепрем’єр, міністр енергетики України Денис Шмигаль.
"Ситуація в енергосистемі залишається вкрай напруженою. У Києві продовжують діяти екстрені відключення. Проте енергетики розробили низку технічних рішень, які дозволять перейти від екстрених до жорстких, але прогнозованих графіків. Поставлені завдання вийти на цей режим у найближчі дні", – зазначив Шмигаль.
За його словами, над відновленням світла та тепла протягом дня працювало 160 бригад, у нічний час на місцях будуть задіяні 52 бригади. Він наголосив, що у місті мають бути готові до будь-яких сценаріїв.
Щодо теплопостачання та соціальної сфери, відзначено часткову стабілізацію роботи теплогенерації. Наразі без опалення залишається 3261 будинок.
"Чітке завдання: протягом завтрашнього дня подати тепло в якомога більшу кількість помешкань. Комунальні служби роблять для цього все можливе", – додав Шмигаль.
На критичних точках Києва задіяно 124 генератора різної потужності та розгорнуто 91 пункт допомоги ДСНС на 68 локаціях. Роботи з відновлення теплогенерації тривають.
Джерело: https://t.me/Denys_Smyhal/12197
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.