"Наразі ситуація в енергетиці складна, але контрольована диспетчерами "Укренерго". Важливо, що система зберегла й зберігає цілісність. Ні на хвилину не зупиняється робота з подолання наслідків атаки. Енергетики, рятувальники, сапери працюють 24/7. Аварійні відключення споживачів було скасовано в усіх регіонах, але зараз вимушено застосовуються графіки відключень", – написав Шмигаль у Телеграм-каналі за результатами засідання уряду 29 листопадаВін повідомив, що Україна продовжує імпорт електроенергії з Європи, а також нагадав, що раніше прийняте рішення, що до бізнесу, який імпортує чи власними силами виробляє 60% свого обсягу споживання, відключення не застосовуються.
"Міністр енергетики та глава "Укренерго" мають зараз щодня звітувати перед громадськістю. Надавати повну картину. Інформувати про те, яка робота здійснюється", – наголосив прем'єр.Джерело: https://t.me/Denys_Smyhal/8987
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.