Україна на початок опалювального сезону 2026/2027 років планує накопичити 14,6 млрд куб. м газу, а мінімально необхідний запас має становити на рівні попередніх років – 13,2 млрд куб. м, передає Енергореформа.
Про це повідомив перший віце-прем'єр-міністр енергетики Денис Шмигаль.
"Відповідно до базового сценарію, на початок опалювального сезону у підземних сховищах газу планується накопичити 14,6 млрд куб. м газу", – написав Шмигаль за результатами засідання кризового комітету за участі представників компаній паливно-енергетичного сектору, де був затверджений прогнозний баланс надходження та розподілу природного газу на 2026/2027 роки.
При цьому глава Міненерго додав, що мінімальний запас, який має бути на початок ОЗП, це 13,2 млрд куб. м.
Він зазначив, що наступна зима через можливі атаки РФ, очевидно, буде проходити за таких же складних обставин, як нинішня, тож з огляду на ситуацію, прогноз може коригуватися.
"Нашим орієнтиром залишається досвід попередніх опалювальних сезонів: наявність природного газу в ПСГ не менше 13,2 млрд куб. м газу на їхній початок. Це дозволить стабільно пройти зиму навіть за умов низьких температур і масованих атак. Таким чином, 13,2 млрд куб. м визначено як критично необхідний мінімум", – пояснив глава Міненерго.
За його словами, для стабільного проходження наступного осінньо-зимового періоду ключовими завданнями залишаються своєчасне контрактування імпортних поставок природного газу, закачування ресурсу до ПСГ у період найнижчих ринкових цін, диверсифікація маршрутів постачання.
Шмигаль підкреслив, що НАК "Нафтогаз України" та "Оператор ГТС України" вже працюють над питанням щодо бронювання можливих потужностей для імпорту природного газу та продовження дії маршрутних продуктів "Вертикального газового коридору".
Джерело: https://t.me/Denys_Smyhal/12511
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.