Уряд Швеції ухвалив рішення про внесення майже $30 млн у Фонд енергетичної підтримки України, передає Енергореформа.
Про це повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко за підсумками зустрічі з віце-прем’єр-міністром Швеції Еббою Буш у Стокгольмі.
"Окрім цього, Швеція виділить кошти на підтримку місії МАГАТЕ, що працює на всіх українських атомних станціях", – сказав Галущенко, слова якого наводяться у повідомленні міненерго в телеграм-каналі 28 лютого.
При цьому він зазначив, що підтримка місії МАГАТЕ важлива, аби спостерігачі мали можливість фіксувати вплив російських атак на енергетичну систему України, а також ядерну і радіаційну безпеку.
Міністр додав, що Україна постійно отримує від міжнародних партнерів як грошима, так обладнанням, що допомагає відновленню енергетичних об’єктів після російських атак.
Як повідомляла Енергореформа, до Фонду підтримки енергетики України, створеного Секретаріатом Енергетичного співтовариства у квітні 2022 року, станом на 1 лютого 2023 року надійшло EUR144,366 млн.
За інформацією міністерства енергетики України, із цих коштів розподілено на закупівлю енергетичного обладнання, палива, послуг для задоволення критичних потреб українських енергетичних компаній EUR108 млн.
Донорами фонду виступили зокрема Німеччина, Великобританія, Іспанія, Австрія, Данія, Європейська Комісія, німецький банк KfW, регіональна асоціація органів регулювання енергетики ERRA.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.