"Є ще низка технологічних ініціатив, які дозволять збільшити пропускну спроможність наших енергомереж, фактичну пропускну спроможність між ОЕС та країнами ENTSO-E до 4 і навіть 5 ГВт. Це більше, ніж попередній перетин між ОЕС України та РФ, він становив приблизно 3 ГВт", – заявив Галущенко.Як він пояснив, синхронізація дозволить значно підвищити надійність роботи української енергосистеми, знизити собівартість виробництва електроенергії за рахунок більш економічного використання потужностей, що генерують, а також підвищити безпеку постачання електроенергією споживачів.
"Ми створюємо спільний енергетичний простір з ЄС, спільний "енергетичний фронт". Якщо виникне аварійна ситуація у нас, ми гарантовано отримаємо електроенергію з Європи. Якщо потрібно буде екстрено "перекрити" європейські потреби – ми зможемо це зробити", – констатував міністр.Після оголошення синхронізації ОЕС з ENTSO-E 16 березня міністр повідомив, що Україна має можливість отримувати електроенергію з Європи перетотками потужністю 2 ГВт для підтримки частоти та аварійну допомогу.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.