Україні вдалося збільшити генеруючу потужність та значно відновити пошкоджені обстрілами лінії електропередач після останніх обстрілів РФ, але ситуація в енергосистемі ще складна і дуже високі ризики повторних ударів ворога, передає Енергореформа.
Про таке зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.
"Ми сьогодні бачимо, що система вже набагато краще працює. Але питання, коли будуть удари, якими вони будуть, чи будуть взагалі. Хоча є відчуття, що росіяни таки завдадуть нам ударів перед новим роком. Все буде залежати насамперед від наших повітряних сил", – сказав Галущенко в ефірі національного телемарафону Єдині новини 27 грудня.
Як повідомляла Енергореформа, Україна пережила вже 9 хвиль масованих ракетних ударів, останній з яких відбувся 16 грудня, та 12 атак БПЛА російських агресорів, внаслідок чого, зокрема, у Києві більше доби через пошкодження енергосистеми не працювало метро, а відключення електрики для побутових споживачів тривали по 12 і більше годин.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.