Ситуація в енергосистемі зранку 23 січня суттєво ускладнилася, що пояснюється виходом в аварійний ремонт одразу кількох генеруючих обєктів, передає Енергореформа.
Про це повідомила НЕК "Укренерго".
"Сьогодні вранці ситуація в енергосистемі ускладнилася, тому що одразу кілька об'єктів генерації, на жаль, вийшли в аварійний ремонт", – написала "Укренерго" в Телеграм.
Вона зазначила, що у більшості регіонів України вимушено були застосовані аварійні відключення. При цьому компанія акцентувала, що головна причина вимушених відключень – це наслідки масованих ракетно-дронових атак на українські електростанції та підстанції систем передачі і розподілу електроенергії.
"Енергосистема все ще оговтується від завданих ударів. Обладнання працює на межі можливого. Через попередні пошкодження та руйнування вцілілі енергоблоки несуть колосальне перевантаження, щоб забезпечити країну світлом і потребують зупинки для ремонту", – пояснила "Укренерго".
Системний оператор запевнив, що ремонтні бригади роблять усе можливе, аби якнайшвидше повернути генеруючі потужності в мережу.
"Ми очікуємо, що найближчим часом завершаться відновлювальні роботи на окремих об'єктах, що дозволить скасувати аварійні обмеження та повернутися до планових графіків погодинних відключень у більшості регіонів", – наголосила "Укренерго".
НЕК закликала споживачів споживати сьогодні електроенергію максимально раціонально.
Раніше перший віце-прем'єр-міністр енергетики Денис Шмигаль заявив, що 22 січня в Україні був найважчий день для енергосистеми після блекауту в листопаді 2022 року.
За його словами, все це через сукупність факторів, які спричинили постійні обстріли, а саме – пошкодження генераційного обладнання, розбиті розподільчі мережі й трансформатори, постійні атаки ворога по всій енергомережі.
Джерело: https://t.me/Ukrenergo/4574
Фото з архіва.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.