"За останні три тижні у нас збільшення споживання е/е, тому що холодніші дні, і десь на 10-15% у нас зросло споживання порівняно з першими днями жовтня", – сказав він в ефірі національного телемарафону.За його словами, добровільне зниження споживання е/е населенням допомагає, але поки що є недостатнім, тому диспетчерський центр НЕК "Укренерго" змушений запроваджувати тимчасове контрольоване обмеження споживання в регіонах, щоб стабілізувати роботу енергосистеми.
"Російські окупанти б'ють саме по цивільній інфраструктурі. У Ковелі та Луцьку (22 жовтня - ІФ) по підстанціях били. Де Ковель і Луцьк і де фронт? Тобто це терор, і Росія діє, як терористи", – підкреслив він.Голова енергокомітету Ради зазначив, що економне споживання електроенергії допомагає фахівцями "Укренерго" та обленерго, які роблять все можливе для відновлення пошкоджених об'єктів та перепідключення споживачів за резервними схемами.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.