Споживання електроенергії продовжує поступово знижуватися через потепління, виникнення дефіциту в енергосистемі не прогнозується, передає Енергореформа.
Про це повідомила НЕК "Укренерго".
За її інформацією в Телеграм-каналі, на ранок 26 січня споживання на тому ж рівні, що й зранку попереднього дня, а вчора його добовий максимум був зафіксований приблизно о 10:30, і він був на 1,2% нижчим, ніж 24 січня.
Проте, як зазначає НЕК, загальний рівень споживання залишається високим, тому споживати електроенергію ощадливо все-таки варто.
Протягом доби на теплових електростанціях в аварійний та поточний ремонти виведено 2 блоки.
Водночас, за даними Міністерства енергетики, у резерві є блок теплової генерації, який буде підключено до роботи в разі потреби.
За тривалої відсутності експорту, імпорт електроенергії здійснюється впродовж всієї доби, за винятком нічних годин, зі Словаччини, Польщі, Румунії та Молдови.
Загальний обсяг 4 772 МВт-год, що на 17% менше показника 25 січня.
Джерела: https://t.me/Ukrenergo/2598
https://t.me/energyofukraine/1562
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.