НКРЕКП, на засіданні 22 грудня встановила тарифи на послуги з розподілу газу на 2022 рік для 40 операторів газорозподільних систем (ГРС) фактично на чинному рівні, передає Енергореформа.
"Ми виходили з того, щоб коригування тарифів було на рівні інфляційних процесів, однак вийшло навіть менше, і переважно завдяки тому, що газ на виробничо-технологічні втрати, як ми й домовлялися, враховано на рівні 7,42 грн за кубометр. Тому практично це не збільшення, а коригування тарифів відбувається", – заявив під час засідання голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.
За його словами, регулятор наразі разом із облгазами знаходять шляхи для того, щоб оператори ГРС, як і раніше, купували газ по 7,42 грн/куб. м, і ця цифра закладена у тариф на розподіл газу.
Регулятор встановив найвищі тарифи на послуги з розподілу газу на 2022 рік на рівні 1,99 грн/куб. м на місяць для споживачів ПАТ "Гадячгаз", АТ "Закарпатгаз", ПАТ "Лубнигаз", АТ "Миколаївгаз", АТ "Тисменицягаз", АТ "Харківгаз" та АТ "Чернівцігаз".
Найнижчі тарифи були встановлені для АТ "Київгаз" – 0,32 грн/куб м, АТ "Харківміськгаз" – 0,43 грн/куб.м, ПрАТ "Кременчукгаз" – 0,46 грн/куб.м, АТ "Криворіжгаз" – 0,53 грн/куб.м та АТ "Черкасигаз" – 0,57 грн/куб. м.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.