Запорізька АЕС залишається українською, і з технічної точки зору тільки Україна може експлуатувати її, а спільне використання станції неможливе, передає Енергореформа.
Про це заявив тво голови правління НАЕК "Енергоатом" Павло Ковтонюк.
"Політики, мабуть, обговорюють якісь варіанти можливого спільного використання ЗАЕС. Але з точки зору технічних спеціалістів і "Енергоатома" як оператора всіх АЕС це неможливо. Тільки Україна може експлуатувати ЗАЕС. Тільки Україна має ліцензії на всі її елементи, починаючи від реакторів і закінчуючи системами управління", – сказав він на брифінгу на одній з АЕС 6 лютого, передає кореспондент Енергореформи з місця події.
"Те, що Росія намагається видати собі ліцензію, це абсурд. Бо, наприклад, не має ні проєктів, ні ліцензій на те ж ядерне паливо Westinghouse", – додав Ковтонюк.
Фото з довоєнного архіва.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.