Уряд наразі не розглядає можливість підняття тарифу на електроенергію для населення, передає Енергореформа.
Про це повідомила прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко.
"Дивне буде рішення підняти тариф на електроенергію за умови її відключення. Коли люди недоотримують щонайменше третину електрики, то як ми ще будемо піднімати на неї тариф? Це було б дуже невдале рішення", – сказала Свириденко під час зустрічі з журналістами у Києві в п’ятницю.
Вона уточнила, що МВФ, над отримання нової програми якого зараз працює Україна, очікує від уряду до кінця липня 2026 року розробки карти лібералізації тарифів, що має запрацювати після скасування воєнного стану.
Як повідомляла Енергореформа, до 30 квітня 2026 року тариф на електроенергію для населення становить 4,32 грн/кВт*год. При цьому нічний тариф та тариф при електроопалюванні вдвічі нижчий.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.