ПАТ "Центренерго" додало в українську енергомережу ще 160 МВт, підключивши на одній із своїх ТЕС додаткове генеруюче обладнання, передає Енергореформа.
Про це повідомила компанія на своєму сайті 18 січня.
"18 січня 2024 року в 02:58 на одній із наших ТЕС підключили до мережі ще одне енергогенеруюче обладнання. Це посилило українську енергомережу на 160 МВт", – йдеться в повідомленні.
Як пояснили в "Центренерго", з міркувань безпеки там не можуть розповісти усі деталі, але назвали подію визначною.
ПАТ додало, що тепер у базовому режимі на цій ТЕС одночасно працює 6 потужностей енергогенерації, чого на ній не було понад 10 років, і що в 6 разів більше, ніж півроку тому.
"Ми знайшли ресурси, кваліфікований персонал і в рекордні строки запустили в роботу максимальну кількість потужностей, компанія стала прибутковою", – зазначили в "Центренерго".
Як повідомляла Енергореформа, в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" наприкінці серпня 2023 року, відразу після свого призначення, генеральний директор ПАТ "Центренерго", яке експлуатує Зміївську ТЕС (Харківська область) та Трипільську ТЕС (Київська область) Андрій Чуркін зазначав, що компанія планує задіяти в осінньо-зимовий період 2023/2024 років вісім енергоблоків сумарною потужністю майже 1,2 ГВт.
Джерело: https://www.centrenergo.com/post/istorichniy-zapusk-zbil-shili-generatsiyu-nashoi-tes-u-6-raziv/
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.