ПАТ "Центренерго" на полях URC-2025 домовилося про співпрацю зі шведським державним фондом Swedfund в формуванні енергоміксу, який включатиме energy storage, газову генерацію, СЕС, передає Енергореформа.
Про це повідомив генеральний директор енергокомпанії Євгеній Гаркавий.
"Сьогодні в рамках конференції URC-2025 зустрівся з представниками Swedfund. Домовилися не просто поговорити, а працювати. Ми разом стартуємо з розробки техніко-економічного обгрунтування нашого енергоміксу: впровадження energy storage, газорозподільна генерація, сонячні панелі", – написав Гаркавий у своєму Facebook 10 липня.
За його словами, товариство далі має провести серйозну аналітичну роботу, все прорахувати, розробити різні сценарії.
Водночас він зазначив, що вже знайдена оптимальна модель: економічно доцільна, екологічно виважена, енергетично безпечна.
"Це відповідь на запитання, якою буде енергетика України завтра. Рухаємось. Прозоро. Відповідально. Системно!" – наголосив Гаркавий.
Згідно з інформацією на сайті фонду, Swedfund, заснований у 1979 році, є державною компанією, якою керує Міністерство фінансів. Його діяльність фінансується за рахунок доходів від портфеля та капітальних внесків з бюджету допомоги розвитку, за який відповідає Міністерство закордонних справ.
Місією фонду є сприяння скороченню бідності шляхом сталого інвестування в країни, що розвиваються. Він здійснює інвестиції в приватний сектор та фінансує техніко-економічні обґрунтування в державному секторі: в скорочення викидів, адаптацію та стійкість для підтримки зеленого переходу.
У червні 2024 року Група Нафтогаз повідомила, що співпрацюватиме з Swedfund у проектах з модернізації ТЕЦ та відновлювальної енергетики.
Джерело: https://www.facebook.com/evgenij.garkavij.2025/posts/pfbid0NUhV9Yp8CHucmzZkU1sSro9kx1NyTArXewHPkT2Zk2HbKhMG2BykvDzbWYnv7MyHl
Фото з довоєнного архіва.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.