"Не в повному обсягу ми забезпечені, але бачимо потенційні шляхи вирішення питання через ДП "Укрвугілля". Також інші сегементи внутрішнього ринку пропрацьовуємо", – сказав Спичка на прес-конфеенції у Києві 25 липня.При цьому він наголосив, що дуже сподівається на забезпечення сировиною саме за рахунок внутрішнього видобутку, але вказав, що не слід забувати про "можливу зміну ситуації на вугледобувних підприємствах з урахуваанням воєнних загроз".
"У різні періоди кількість вугілля недостатня для того, щоб задіяти ті потужності, які необхідно задіяти дл підтримки енергосистеми, то також використовуємо і природній газ. Це вже необхідність, але собіварість виробництва е/е на природному газі більша на 1 грн/кВт-год", – пояснив керівник генкомпанії.Він підтвердив, що "Центренерго" вже не працює з шахтами напряму, а здійснює поставки через "Укрвугілля".
"З міркувань безпеки не буду називати, яка саме потужність може працювати в ОЗП, але ми зробимо все, щоб вона була максимально можливою", – запевнив Спичка.Як повідомляла Енергореформа, в інтервю Інтерфакс-Україна в середині липня гендиректор ДТЕК Ільдар Салєєв зазначив, що компанія не веде переговорів з "Центренерго" про поставки йому вугілля.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.