ПАТ "Центренерго" планує цього тижня перерахувати близько 700 млн грн державним вугледобувним підприємствам, які має бути спрямовано на виплату заробітних плат шахтарям, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
"Такої домовленості було досягнуто з керівництвом "Центренерго". Керівники шахт мають використати ці кошти для виплат заробітних плат шахтарям", – йдеться у повідомленні Міненерго 13 грудня.
Раніше міністерство зазначало, що спільно з "Центренерго" розглядає можливості надання вугільним держпідприємствам додаткових авансів, які також можуть бути спрямовані на виплату заробітної плати.
Міненерго закликало профспілки гірників долучитися до контролю за виконанням керівництвом шахт принципу 80/20, згідно з яким, за рішенням уряду, 80% усіх отриманих коштів має йти на заробітні плати.
Крім цього, Міненерго пообіцяло протягом грудня спрямувати на зарплати ще близько 90 млн грн бюджетних коштів, зекономлених за іншими статтями видатків.
Виходячи з інформації Міненерго, загалом у 2021 році держшахтам із бюджету було виділено понад 2,2 млрд грн, з яких 1 млрд грн двома траншами по 700 та 300 млн грн у листопаді та грудні відповідно, 390 млн у серпні та ще понад 830 млн грн навесні цього року.
"Таким чином, Міненерго забезпечило в повному обсязі виплату держпідтримки шахтарям на поточний рік із коштів, передбачених держбюджетом, а також на постійній основі вирішує питання погашення поточних заборгованостей", – наголосили в міністерстві.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.