НАЕК "Енергоатом" очікує, що перші контейнери з відпрацьованим ядерним паливом будуть доставлені на Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) у третій декаді квітня поточного року, передає Енергореформа.
Згідно з повідомленням НАЕК на сайті 21 січня, йдеться про три контейнери з Южно-Української АЕС.
"Наразі на ЦСВЯП проводяться холодні випробування, оцінка та документи об’єкта розглядаються Державною інспекцією ядерного регулювання на предмет видачі необхідної дозвільної документації", – зазначається у релізі "Енергоатома".
У компанії додали, що станом на сьогоднішній день будівництво ЦСВЯП повністю завершене та отримано сертифікат ДАБІ щодо готовності об'єкта до експлуатації.
При цьому однією з головних причин затримки з уведенням в експлуатацію вже збудованого ЦСВЯП "Енергоатом" назвав невиконання колишнім генеральним підрядником компанією "Укрбудмонтаж" зобов’язань за контрактом на його будівництво, підписаного у 2017 році на суму 1,4 млрд грн.
Там уточнили, що у липні 2020 року договір з "Укрбудмонтажем" було розірвано.
У компанії зазначили, що за результатами перевірки умов та стану виконання робіт за цим контрактом, замовником будівництва ВП "Атомпроєктінжиніринг" було передано всі матеріали до правоохоронних органів, а також подано низку судових позовів. Зокрема, підготовлено позов до "Укрбудмонтаж" на суму приблизно 120 млн грн з метою компенсації збитків та додаткових витрат.
Для забезпечення якомога швидшого завершення будівництва ЦСВЯП було сформовано новий його кошторис, а також у грудні 2020 року укладений договір з новим підрядником ТОВ "БК КБР" відповідно до проєкту будівництва та чинного законодавства, пояснили в НАЕК.
Напередодні "Схеми" опублікували аудіозапис розмови за участю начебто керівника відокремленого підрозділу "Енергоатому" "Атомпроєктінжиніринг" Миколи Божка, в якій йдеться про порушення та розкрадання при будівництві ЦСВЯП, що призвело до зриву його запуску.
"Енергоатом" зі свого боку спростував звинувачення, викладені в матеріалі "Схем".
Важливі деталі:
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.