У м. Кривий Ріг Дніпропетровської області стався вибух у квартирі багатоповерхового будинку, за попередньою версією – через накопичення газоповітряної суміші, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Згідно з його інформацією в Телеграм-каналі 20 січня, через це відключені від газопостачання споживачі, мешканець квартири доставлений до лікарні з опіками.
Щодо загальної ситуації в енергосистемі, Міненерго повідомляє про відсутність дефіциту електроенергії та графіків відключень споживачів.
Воно вказує, що у резерві є три теплових блоки, які можуть бути задіяні у разі потреби.
За його інформацією, після довготривалого ремонту до роботи повернуто блок ТЕС 160 МВт, в аварійний ремонт виведено одну одиницю генеруючого обладнання на ТЕС.
Водночас там нагадали, що зменшення навантаження на енергосистему є дуже важливим, особливо у пікові години споживання, які у вихідні визначаються з 10:00 до 12:00 та з 18:00 до 20:00.
На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 5454 МВ-год, який на 20% нижче обсягу 19 січня. Експорту немає протягом двох тижнів.
Міністерство також зазначило, що за минулу добу енергетики повернули світло для понад 24,6 тис. споживачів, але через погіршення погодних умов знеструмлені, зокрема, 6 населених пунктів (2,2 тис. споживачів) у Закарпатській області, з технічних причин без світла 1,8 тис. споживачів в Дніпропетровській області, 546 – в Запорізькій, понад 500 – в Сумській, 4 населених пункти в Донецькій област
У Харківській області через бойові дії залишаються без напруги приблизно 16 тис. точок обліку, в Херсоні – 3,6 тис., у Сумській обласі – 58 населених пунктів.
Джерело: https://t.me/energyofukraine
Очільник НАЕК "Енергоатом" Павло Ковтонюк та голова правління ŠKODA JS Карел Беднарж на URC 2026 у Гданську підписали меморандум про співробітництво в розвитку стратегічного партнерства у сфері атомної енергетики, передає Енергореформа.
ПАТ "Укрнафта", що входить до Групи "Нафтогаз", на URC 2026 у Гданську підписала грантову угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) на EUR44,6 млн для будівництва 62 МВт розподіленої генерації, передає Енергореформа.
З початку війни НАЕК "Енергоатом" спрямував понад 22 млрд грн на потреби Сил оборони України, з яких майже 16 млрд грн – на забезпечення підрозділів Національної гвардії України, що охороняють АЕС, передає Енергореформа.