АТ "Укргазвыдобування" (УГВ) виконало успішний капітальний ремонт 20-річної свердловини, відновивши її роботу з високими щодобовими показниками понад 150 тис. куб. м, передає Енергореформа.
Як зазначається у повідомленні Групи "Нафтогаз" у Телеграм-каналі 26 липня, свердловина не експлуатувалася через виснаження цільового продуктивного горизонту.
"З початку року завдяки капітальному ремонту ми вже маємо більше 5 свердловин, де отримано понад 100 тис. куб. м щодобового видобутку газу. У випадках проведення капітальних ремонтів для відновлення роботи старих свердловин, інвестиції значно менші в порівнянні із витратами на буріння нових об’єктів", – прокоментував т.в.о. гендиректора УГВ Олег Толмачев.
В УГВ додалии, що такий результат є наслідком командної роботи: збору, обробки геологічної та технічної інформації, попереднього визначення перспективних об’єктів випробування та розрахунок їх потенціалу.
"Успіх проведених робіт на цій свердловині відкриває перспективу для уточнення геологічної моделі родовища, переоцінки запасів вуглеводнів та проведення додаткового буріння нових свердловин", – пояснили в УГВ.
Як повідомляла Енергореформа, перед УГВ має на меті збільшити у 2023 році видобуток природного газу на 1 млрд куб. м – до 13,5 млрд. куб. м.
У 2022 році "УГВ" видобуло 12,5 млрд куб. м природного газу (товарного), що на 3% менше, ніж 2021-го.
НАК "Нафтогаз України" належить 100% акцій "Укргазвидобування".
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.