Реальних угод на імпорт газу кінцевим споживачам всередині України поки мало, але у зв’язку з дефіцитним балансом ресурсу їхня кількість неминуче збільшуватиметься, передає Енергореформа.
Так вважає комерційний директор Д.ТРЕЙДІНГ Дмитро Маляр.
"Щодо постачання імпортного газу кінцевим споживачам всередині України, то попит на імпорт тільки формується, реальних угод обмаль. Але процес їхньої інтенсифікації неминучий, бо баланс дефіцитний. Коли клієнти сформують відповідне бачення, то будуть і угоди. Зараз ціни на ринку максимально наближені до імпортного паритету", – сказав Маляр в інтерв’ю інтернет-порталу Енергореформа.
Водночас він вказав, що компанії групи D.TRADING активно беруть участь у відповідних аукціонах із закупівлі газу на кордоні під баланс НАК "Нафтогаз", на яких конкуренцію їм складають провідні європейські компанії.
У повному обсязі інтерв’ю з Дмитром Маляром буде незабаром опубліковане на сайті агентства "Інтерфакс-Україна" https://interfax.com.ua/ та інтернет-порталі Енергореформа https://reform.energy
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.