Україна через профіцит е/е в денні години 20 квітня передавала надлишок електроенергії Польщі обсягом 1600 МВт-год, а також обмежувала генерацію з ВДЕ сумарною величиною 1851 МВт-год,передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Водночас згідно з його щоденним оновленням в Телеграм-каналі 21 квітня, через мережеві обмеження продовжують застосовуватися графіки відключень у Харківській області та для промисловості в Кривому Розі.
На поточну добу дефіциту електроенергії та залучення аварійної допомоги не планується. Також не плануються обмеження для побутових та промислових споживачів за винятком вищезгаданих регіонів.
Через бойові дії в Донецькій області відключалась високовольтна повітряна лінія, внаслідок чого одне з енергетичних підприємств знижувало потужність, але споживачі не знеструмлювалися.
При цьому в Чернігівській області за минулу добу відключені понад 1,1 тис. точок обліку в двох населених пунктах внаслідок обстрілів та пошкодження повітряних ліній,
Імпорт е/е на 21 квітня знизився майже на третину – до 8430 МВт-год. Також сьогодні вночі після кількох діб відсутності здійснювався незначний експорт – сумарно 139 МВт-год.
Джерело: https://t.me/energyofukraine/2065
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.