Україна на завершальному етапі переговорів із мережею системних операторів континентальної Європи ENTSO-E щодо збільшення потужності для імпорту е/е з наявних 1,7 ГВт до технічно можливих 2,2 ГВт, передає Енергореформа.
Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
"Ми на завершальному етапі переговорів про збільшення імпорту е/е з Європи. Перед цією зимою ми отримаємо допоміжне для України рішення щодо збільшення потужності", – сказав прем'єр на прес-конференції в Києві 10 вересня.
Він пояснив, що технічно є можливість імпортувати з Європи 2,2 ГВт, але поки що політично прийнято рішення про 1,7 ГВт.
"Наше завдання – завершити переговори щодо збільшення здатності до технічних можливостей. Це для європейців складне рішення, тому що взимку всі мають дефіцит, і треба дивитися, як балансувати систему, віддаючи е/е Україні. Тому переговори тривають так довго, а збільшення відбувається поступово по 200-300 МВт", – описав ситуацію глава уряду.
Джерело: https://www.youtube.com/live/dvk4ekf6IRo
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.