"Втрачений зв'язок із даними моніторингу, це означає, що ми зараз не знаємо, яке там становище, який рівень радіації", – сказав Галущенко в ефірі телемарафону UA разом 9 березня вдень, додавши, що на ЧАЕС, як і раніше, залишається та зміна, яка була у день її захоплення російськими окупантами 24 лютого."Вони тримаються", – наголосив міністр.
"Дуже багато робиться для усунення шкоди, заподіяної в ході варварського обстрілу станції. Сьогодні там є ще багато мін, що не розірвалися. Уявіть собі, що таке міни біля атомного блоку! Тут навіть слова важко підібрати, щоб описати, що роблять окупанти", – наголосив міністр.Враховуючи таку ситуацію, Галущенко вкотре наголосив на крайній необхідності закрити небо над Україною, щоб уникнути загальноєвропейської ядерної катастрофи.
"Можна заплющувати очі на щось, але якщо ми сьогодні не контролюємо і не розуміємо, що відбувається на цих об'єктах, то очевидно, питання закриття неба це не просто так. Ми дуже просимо це зробити", – зазначив глава Міненерго.Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) напередодні констатувало припинення дистанційної передачі даних із встановлених на Чорнобильській АЕС систем контролю за дотриманням гарантій.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.