Україна презентувала заступнику посла ЄС Гедімінасу Навіцкасу системний план відбудови пошкодженого РФ 27 січня нафтопроводу "Дружба" та домовилася про спільні дії в цьому напрямку, передає Енергореформа.
Про це повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Сергій Корецький.
"Разом із заступником Посла ЄС Гедімінасом Навіцкасом зустрілись з технічною робочою групою. Спільно з керівництвом "Укртранснафти" детально поінформували партнерів про наслідки російської атаки на інфраструктуру нафтопроводу "Дружба". Розповіли про поточний стан справ, а також презентували системний план відбудови. Намітили наступні спільні дії", – написав Корецький у Facebook 18 березня пізно увечері.
Він наголосив, що Група "Нафтогаз" цінує пропозицію ЄС щодо фінансової та технічної допомоги з відбудови інфраструктурних активів перекачувальної станції Броди відповідно до кращих європейських інженерних та безпекових норм та протидії повторним терористичним атакам.
Як повідомляло агентство "Інтерфакс-Україна", президент Європейської ради Антоніу Кошта та Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявили 17 березня, що розпочали інтенсивні переговори з державами-членами ЄС та Україною на всіх рівнях щодо відновлення потоків нафти до Угорщини та Словаччини.
За їхніми словами, ЄС запропонував Україні технічну підтримку та фінансування відновлення пошкодженого РФ нафтопроводу "Дружба", і Україна схвально поставилася до цієї пропозиції та прийняла її.
Джерело: https://www.facebook.com/sergii.koretskyi.page/posts/pfbid02KTzcGFoyP8VrcAPiFY7WPposgy21TkhjTPRKVHjDJvddh7uH2C1synE2ByDXSgTjl
Фото з ФБ Корецького.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.