НЕК "Укренерго" визначила оптимальні точки приєднання до електромережі газових станцій в Україні, щодо яких може бути реалізовано 20-25 проектів, передає Енергореформа.
Про це повідомив директор з експлуатації та розвитку мереж НЕК Олексій Брехт.
"Ми залучені до цього процесу, визначили оптимальні точки приєднання та потребу в таких станціях. Зараз обговорюється питання встановлення або реалізації приблизно 20-25 таких проектів", – сказав Брехт журналістам на одній з ПС "Укренерго".
За його словами, компанія на сьогоднішній день запропонувала конкретні місця встановлення, які відповідатимуть низці критеріїв – надійності постачання, забезпечення критичної інфраструктури, оптимальності використання цих потужностей з урахуванням потреб ОЕС.
При цьому Брехт зазначив, що заявок на приєднання таких установок компанія ще не отримувала, але припустив, що "найближчими тижнями цей процес лавиноподібно розвиватиметься".
"Ми до цього готові", – запевнив член правління НЕК.
Він зазначив, що такі установки, безумовно, не підключатимуться до ПС 750 кВ або 330 кВ, але за тими об'єктами, де вони можуть бути приєднані, вся необхідна інформація підготовлена.
"Ми все повідомили Міненерго, і вони відпрацьовують ці питання, зокрема з міжнародними партнерами, які готові надавати таке обладнання", – пояснив директор з експлуатації та розвитку мереж.
Як повідомляла Енергореформа, на початку лютого Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) передало Україні першу газотурбінну станцію General Electric потужністю 28 МВт.
"Це практичний крок до децентралізації енергосистеми, розвиток якої – у стратегічних планах України. Запуск такої станції дозволить збільшити надійність електропоставок в умовах обстрілів ворога", – сказав міністр енергетики Герман Галущенко під час передачі обладнання.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.