Протягом воєнних 2022-2023 років в Україні було введено понад 660 МВт нових потужностей відновлюваних джерел енергії, передає Енергореформа.
Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.
За його словами, протягом 2022 року побудовано приблизно 312 МВт нових потужностей ВДЕ, у 2023 році введено в роботу майже 350 МВт. Це сонячні, вітрові, біогазові та малі гідроелектростанції.
"Для України розвиток чистої енергії є одним із ключових чинників забезпечення енергетичної незалежності та енергетичної безпеки, особливо в умовах російської воєнної агресії", – наголосив Галущенко, слова якого наводяться у релізі міністерства з нагоди Міжнародного дня чистої енергії, який згідно з резолюцією Генасамблеї ООН відзначається 26 січня.
При цьому він звернув увагу, що попри втрату внаслідок вторгнення рф 80% ВЕС та 20% СЕС, їхня частка в енергоміксі України залишається значною – у 2023 році приблизно 10% електроенергії було вироблено на вітро- та сонячних електростанціях. Враховуючи великі ГЕС, частка виробленої чистої енергії сягнула 20,3% (більше, ніж у довоєнний період).
"Ухвалена минулого року Енергетична стратегія України передбачає, що ми і надалі продовжуватимемо курс на виробництво чистої енергії. Вже у 2030 році частка ВДЕ має становити не менше 25% в енергетичному балансі, а до 2050 року Україна має досягти кліматичної нейтральності", – зазначив Галущенко.
Він також додав, що сьогодні українська атомна галузь виробляє понад 55% електроенергії. За 2023 рік атомні станції виробили на 10% більше електроенергії, ніж передбачалося прогнозним балансом ОЕС. У межах Енергетичної стратегії України планується побудувати 9 нових атомних блоків, будівництво чотирьох з яких може розпочатися вже у 2024 році.
Джерело: https://t.me/energyofukraine/1567
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.