Україна буде повністю забезпечена газом в опалювальному сезоні 2025/2026, передає Енергореформа.
Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.
"Зараз почалася медійна компанія на кшталт тієї, що велася по електриці, з тими ж дієвими особами, які говорять про те, що українці замерзнуть під час зими, газу не буде. Це неправда. Газом ми будемо забезпечені в необхідному для ОЗП обсязі – як для громадян, так і для бізнесу, а також генерації електроенергії", – сказав Галущенко під час "Години запитань до уряду" в парламенті 20 червня.
Як повідомляла Енергореформа, перед цим Галущенко повідомив, що цього року через удари РФ по видобутку Україна буде вимушена імпортувати щонайменше 4,6 млрд куб. м газу, з яких 2,9 млрд куб. м газу вже законтрактовані.
Трансляцію засіданні Ради веде нардеп Олексій Гончаренко в своєму Youtube.
Джерело: https://www.youtube.com/live/R4ib9BTGLnM
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.