"Україна сама інвестувала більше EUR600 млн у модернізацію енергосистеми для цієї синхронізації (з європейською енергосистемою – ЕР). Зараз ми на фінальному етапі. Цього року ми плануємо ізольований режим – двічі, взимку та влітку, і після цього ми зможемо показати, що енергосистема готова до об'єднання", – сказав Галущенко на брифінгу у Брюсселі за результатами зустрічі з єврокомісаром з питань енергетики Кадрі Сімсон у ході офіційного візиту.Він зазначив, що для синхронізації залишилося вирішити кілька технічних питань.
"Насправді, ми вже все зробили. Є кілька технічних речей, які необхідно доробити", - пояснив міністр.При цьому він наголосив, що Україна має абсолютну підтримку Європи у своєму прагненні об'єднатися з європейською енергосистемою.
"Є абсолютна підтримка України, офіційна підтримка наших планів синхронізації", – зазначив Галущенко.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.