"Орієнтовно вже зафіксовано понад 100 випадків екоциду. Кожне влучання у будь-який інфраструктурний об'єкт, природно цінні території – це екоцид, дії спрямовані на знищення нашого довкілля. Збитки від цього вже обчислюються сотнями мільярдів гривень", – сказав Стрілець в ефірі загальнонаціонального телемара "UA разом" 6 квітня.За його словами, на базі Державної екологічної інспекції працює відповідний штаб, метою якого є фіксація таких злочинів, у тому числі розрахунок збитків.
"Єврокомісія долучається до міжнародних проектів, щоб допомагати нам відновлювати зруйноване. Звичайно, будинки та інфраструктура у пріоритеті, але ми не повинні забувати про навколишнє середовище. Сьогодні ми збираємо всі ці кейси, які треба буде відновлювати", – наголосив глава Мінприроди.Він також зазначив, що Мінприроди напрацьовує механізми стягення репарації за збитки, завдані довкіллю.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.