Україна запустила перекачку нафти "Дружбою" – джерело

22.04.2026 13:27
нафтогаз

Україна в середу, після 12.00, відновила транзит нафти нафтопроводом "Дружба", повідомило джерело інтернетпорталу Енергореформа, близьке до українського уряду.

"О 12.35 транзит нафти запущено. Почали перекачку", – сказав співрозмовник Енергореформи.

Він поки не уточнив обсягів перекачки.

Як повідомляло агентство "Інтерфакс-Україна" з посиланням на міністерку економіки Словаччини Денісу Сакову, відновлення поставок нафтопроводом "Дружба" в цю країну очікується 23 квітня зранку.

Угорщина і Словаччина з 27 січня не отримують російську нафту по "Дружбі" через пошкодження нафтопроводу внаслідок російського обстрілу.
Раніше чинний прем'єр Угорщини Віктор Орбан заявив, що не зніме вето з кредиту ЄС у EUR90 млрд для України доти, доки не буде відновлено постачання нафти.

Лідер партії "Тиса" Петер Мадяр, яка перемогла на виборах в Угорщині, закликав президента України Володимира Зеленського забезпечити якомога швидше відновлення роботи нафтопроводу "Дружба".

Напередодні в Кремлі заявили, що РФ технологічно готова до відновлення транзиту нафтопроводом "Дружба" в Угорщину.

Угорська MOL у середу, 22 квітня, заявляла, що державна АТ "Укртранснафта", відповідальна за експлуатацію української ділянки нафтопроводу "Дружба", офіційно повідомила її про завершення ремонтних робіт на нафтопроводі "Дружба", а також про припинення дії форс-мажорних обставин, що діяли з 27 січня 2026 року.


Читайте також

Кабмін запускає довгострокові контракти на ринку е/е для бізнесу – Свириденко

Кабінет міністрів України прийняв рішення про запуск довгострокових контрактів на ринку електроенергії, завдяки чому український бізнес зможе заздалегідь фіксувати ціну на неї на квартал, півроку або рік, передає Енергореформа.

Удар РФ по енергооб’єкту ДТЕК на Дніпропетровщині залишив без світла майже 20 тис. родин

РФ вдарила по енергетичному об’єкту в Дніпропетровській області, внаслідок чого без світла залишилися споживачі в 139 населених пунктах, передає Енергореформа.

ЕС та Міненерго України на URC-2026 закликатимуть про EUR650 млн внесків до Фонду підтримки енергетики

Енергосектор України потребує міжнародної допомоги, у зв'язку з чим Фонд підтримки енергетики та Міністерство енергетики на URC-2026 у Гданську підніматимуть питання про надання EUR650 млн внесків для забезпечення енергтичної стікості, передає Енергореформа.

Авторизация



Создать аккаунт


Авторизация

Возникла ошибка авторизации!
Извините, возникла ошибка авторизации. Пожалуйста, попробуйте еще раз (в окне социальной сети вам необходимо подтвердить авторизацию), или попробуйте авторизоваться через другую социальную сеть.

Пожалуйста проверьте свою почту
и перейдите по ссылке,
чтобы завершить свою регистрацию
на сайте.

Комментарий отправлен на модерацию