Україна після війни повернеться до відбудови зруйнованої військами Російської Федерації практично повністю нафтопереробної галузі, розраховуючи в тому числі на участь у цьому іноземних інвесторів, передає Енергореформа.
Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.
"Росіяни зруйнували в Україні практично все, що пов’язане з нафтопереробкою. Але ми розуміємо, що у нас є низка можливостей. інвестувати в нафтопереробку, нам це потрібно. І, звичайно, після війни потрібно буде або відбудувати старі заводи, або реалізовувати нові", – зазначив міністр на міжнародній конференції з відновлення України (Ukraine Recovery Conference, URC2022) в Лугано (Швейцарія).
При цьому Галущенко наголосив, що "Україна має стати успішним прикладом використання найкращих технологій в енергосекторі, які існують у світі".
В цілому, як уточнила прес-служба міністерства, міністр презентував в Лугано потенційні інвестиційні проєкти у різних галузях української енергетики на загальну суму понад $120 млрд.
Основними напрямками для інвестицій в енергосектор України він назвав атомну, відновлювану та гідроенергетику, виробництво водню та біопалива, проекти з підвищення гнучкості енергосистеми та будівництво маневрових потужностей, розвиток електромереж та енергетичної інфраструктури, видобування та транспортування газу, розвиток нафтотранспортної та нафтопереробної інфраструктури.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.