"Наш спільний з українською стороною довгостроковий пріоритет – це синхронізація української енергосистеми з європейською замість російської. Посилити українську енергетичну незалежність – це стратегічна ініціатива", – зазначила єврокомісар."У той же день, як Україна почала тестування роботи (енергосистеми) в ізольованому режимі, а це перший крок до підготовки майбутньої синхронізації з ЄС, російська армія напала на неї. Я говорила з міністром Галущенком знову вчора, і він поінформував мене, що за нинішніх умов вони не будуть знову возз'єднуватися з російською енергосистемою. У результаті Україна просить про надзвичайно термінову синхронізацію з європейською енергосистемою і провести її якнайшвидше. Це технічний виклик. З боку міністрів цьому була широка підтримка. Тому ми просуватимемося вперед, щоб приєднати українську систему якнайшвидше", – окреслила єврокомісар ситуацію.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.