Українські енергетики навчилися виконувати відновлювальні роботи енергообєктів та інфраструктури після ворожих обстрілів в рази швидше, ніж у мирний час, і це в тому числі допомагає покращувати ситуацію в енергосистемі, передає Енергореформа.
Про це повідомив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.
"Відновлення іде рекордними темпами, яких ніхто навіть не очікував до початку вторгнення Ми виконуємо всі відновлювальні роботи в декілька разів швидше, ніж раніше, ніж нормативні терміни. Тобто просто порібен час, щоб усі вузькі місця в мережі усунути. Це обов’язково станеться, ми не припиняємо робоу ні на хвилимну", – сказав він в ефірі національного телемарафону Єдині новини 14 лютого.
При цьому Кудрицький зазначив, що обмеження, які можуть бути в деяких райнонах, наприклад, в Одесі чи Києві, не носять катастрофічного характеру.
"Сподіваюся, нам вдасться найближчим часом позбутися і цих обмежень їх", – вказав глава "Укренерго".
Разом з тим він підкреслив, що окрім можливих ворожих обстрілів, погіршити ситуацію в енергосистемі може різке похолодання у разі його настання, яке потенційно спричинить дуже серйозне збільшення споживання, а також неекономне використання електроенергії.
"Якщо ми перестанемо економити, це теж стане таким фактором, який може ускладнити збалансування енергосистеми. Економія енергоресурсів важлива. Закликаю всіх громадян не нехтувати порадами енергетиків заощадливо користуватися електроенергією, щоб ми й надалі обходилися без дефіцитів", – звернувся до споживачів глава системного оператора.
Як повідомляла Енергореформа, "Укренерго" третій день поспіль має можливість не встановлювати ліміти споживання електроенергії через відсутність дефіциту ресурсу. В окремих районах відключення провокують мережеві обмеження.
Фото з архіву.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.