"Укренерго" фіксує ріст споживання е/е понад тиждень, але вказує на його сповільнення

21.08.2024 11:16
електроенергія

Споживання електроенергії продовжує зростати й станом на 9:30 середи його рівень на 1,1% вищий, ніж попередньої доби, що зумовлено спекою у більшості областей України, передає Енергореформа.

Про це повідомила НЕК "Укренерго".

За її інформацією в Телеграм, у вівторок, 20 серпня, максимум споживання був на 2,2% вищим, ніж попереднього робочого дня – у понеділок, 19 серпня.

"Це орієнтовно дорівнює потужності одного енергоблока великої ТЕС. Додати такий обсяг генерації зараз немає змоги через наслідки ударів росіян по електростанціях", – пояснив системний оператор.

Водночас, як випливає з його даних, зростання споживання дещо сповільнюється. Для порівняння: на ранок вівторка перевищення склало 2,1% порівняно з понеділком, а максимум понеділка перевищував п'ятничний показник на 3,9%.

Про зростання споживання "Укренерго" повідомляє вже тиждень, а з понеділка 19 серпня, через дефіцит потужності вимушений повернутися до застосування обмежень електропостачання, які припинилися з 30 липня.

"Укренерго" підтвердила, що заходи обмеження споживання діятимуть на вчорашньому рівні з 16:00 до 24:00 для всіх категорій споживачів, окрім критичної інфраструктури та підприємств, що оплачують понад 80% імпорту електроенергії для власних потреб. 

За її даними, імпорт електроенергії здійснюється протягом доби з Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови загальним обсягом 19 988 МВт*год (учора 19,6 тис. МВт*год).

Через бойові дії та з інших причин повністю або частково знеструмлені 520 населених пунктів.

Через негоду на ранок залишаються знеструмленими 24 населені пункти у Тернопільській області.

За даними Міністерства енергетики в Телеграм, у Донецькій області внаслідок бойових дій знеструмлювались підстанції, побутові споживачі та шахти. 

"На момент інциденту у одній із шахт перебувало 55 працівників, усі виведені на поверхню", – зазначає Міненерго.

Як повідомляло агентство "Інтерфакс-україна", 20 серпня увечері голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що зменшення спеки та введення додаткових енергоблоків вже наступного тижня, ймовірно, дозволить уникнути відключень електроенергії за відсутності форс-мажорів.

Джерело: https://t.me/Ukrenergo/3193

https://t.me/energyofukraine/2767


Читайте також

"Енергоатом" та ŠKODA JS на URC 2026 домовилися розширити співпрацю в спорудженні та модернізації енергоблоків

Очільник НАЕК "Енергоатом" Павло Ковтонюк та голова правління ŠKODA JS Карел Беднарж на URC 2026 у Гданську підписали меморандум про співробітництво в розвитку стратегічного партнерства у сфері атомної енергетики, передає Енергореформа.

"Укрнафта" отримає EUR44,6 млн гранту ЄБРР для будівництва генпотужностей – Корецький

ПАТ "Укрнафта", що входить до Групи "Нафтогаз", на URC 2026 у Гданську підписала грантову угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) на EUR44,6 млн для будівництва 62 МВт розподіленої генерації, передає Енергореформа.

"Енергоатом" прозвітував про 22 млрд грн допомоги Силам оборони України

З початку війни НАЕК "Енергоатом" спрямував понад 22 млрд грн на потреби Сил оборони України, з яких майже 16 млрд грн – на забезпечення підрозділів Національної гвардії України, що охороняють АЕС, передає Енергореформа.

Авторизация



Создать аккаунт


Авторизация

Возникла ошибка авторизации!
Извините, возникла ошибка авторизации. Пожалуйста, попробуйте еще раз (в окне социальной сети вам необходимо подтвердить авторизацию), или попробуйте авторизоваться через другую социальную сеть.

Пожалуйста проверьте свою почту
и перейдите по ссылке,
чтобы завершить свою регистрацию
на сайте.

Комментарий отправлен на модерацию