НЕК "Укренерго" повідомила про додаткове застосування 12 листопада аварійних відключень споживачів у м. Києві, Київській, Чернігівській, Черкаській, Сумській, Житомирській, Харківській, Полтавській та Донецькій областях, передає Енергореформа.
"Це тимчасовий вимушений крок для збалансування енергосистеми. Пошкодження, яких зазнала енергетична інфраструктура під час вчорашньої атаки ворога, привели до зростання навантаження на працюючу частину електромереж", – пояснили своє рішення в "Укренерго".
Там додали, що перевантаження може стати причиною нових пошкоджень та збільшення термінів ремонту, тож аварійні відключення запобігають необхідності застосовувати ще більші обсяги обмежень.
"Після стабілізації ситуації в цих регіонах продовжать діяти планові відключення. В усіх інших регіонах України відключення не прогнозуються", – зазначили в НЕК.
Як повідомлялося, спочатку "Укренерго" на 12 листопада анонсувала погодинні відключення тільки в Центральному та Північному регіоні.
У ніч на 11 листопада окупанти завдали удару по інфраструктурному обєкту у Вінницькій області, який безпосередньо впливає на живлення Києва та низки інших областей.
Фото з архіву
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.