У найближчий тиждень не очікується різкого зростання споживання через погодні умови, яке могло б вплинути на стабільність електропостачання, дефіцит потужності в енергосистемі відсутній вже 23 день поспіль і наразі не прогнозується, передає Енергореформа.
Про це повідомила НЕК "Укренерго".
Згідно з її оновленням у Телеграм-каналі, споживання поступово зростає в межах, характерних для початку робочого тижня, разом з тим генерації в енергосистемі країни достатньо для його покриття.
Там зазначили, що обмежень у системі "Укренерго", що спричиняють необхідність відключення споживачів, наразі немає, але при зміні ситуації в енергосистемі та різкому зростанні споживання можливе їх застосування.
Компанія уточнила, що тривають роботи для підвищення надійності живлення в Одеській області, але відключення споживачів не прогнозується.
Водночас після завершення ремонтних робіт відновлено надійність живлення східного регіону.
При цьому "Укренерго" вказала, що за умов стабілізації ситуації в енергетиці вважає доцільним проводити інформування споживачів не в щоденному форматі, як це відбувається уже багато тижнів, а через день.
"У разі зміни ситуації ми одразу повернемося до оперативного інформування", – запевнила НЕК.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.