НЕК "Укренерго" намагається відновити надійну схему енергопостачання майданчика ЧАЕС, яка б передбачала можливість його живлення, принаймні, двома лініями електропередач, передає Енергореформа.
Про це повідомив глава правління компанії Володимир Кудрицький, зазначивши, що зараз загроз ядерній безпеці, пов’язаних з енергопостачанням ЧАЕС та системи охолодження паливних збірок, немає.
"Ми досі продовжуємо відновлювати надійну схему енергопостачання ЧАЕС. Надійну – це означає, що ЧАЕС має бути зв’язана з українською енергосистемою як мінімум 2 лініями електропередач, для то, щоб був резерв на випадок пошкодження однієї", – сказав він під час брифінгу в Медіа центрі Львова 17 березня.
"Поки ця робота не завершена і поки наші люди змушені домовлятися про коридори, їздити на небезпечну територію, я не можу розкрити більше деталей стосовно статусу цих ремонтів, щоб не наражати їх на небезпеку", – додав Кудрицький.
Водночас він зазначив, що підстав хвилюватися про загрозу ядерній безпеці України та Європи, пов’язаній з проблемами в енергопостачанні станції чи живлення охолоджуючих систем для паливних збірок, немає.
"Ситуація контрольована. Ми намагаємся повністю відносити надійну схему енергопостачання ЧАЕС", – підкреслив глава "Укренерго".
Як повідомляла Енергореформа, 15 березня енергопостачання майданчика Чорнобильської АЕС відновлено після повторного пошкодження внаслідок воєнних дій, повідомило Міжнародне агентство з ядерної енергетики.
Тривалий час майданчик ЧАЕС був підключений до дизель-генераторів, українська сторона заявляла про загрозу для роботи систем охолодження паливних збірок у сховищах на цьому майданчику у разі відсутності електропостачання.
ЧАЕС залишається захопленою російськими окупантами з 24 лютого.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.